TEDAVİLER

Nullam euismod commodo

DSD - Digital Smile Design

DSD dişhekimliği sürecini tersine çevirmiştir. Hastaya tek bir iğne dahi yapmadan dişleri olması gereken pozisyonda nasıl gülebileceği (görüneceği) kendi ağzında gösterilir. Kabaca deneme sürüşü denilebilir. Bu hastadan alınana fotoğraf, video, röntgen, tomografi, ölçü ve modeler üzerinde yapılan digital bir analizle olur. Kısa sürede tasarlanabilir(uygun şartlar altında birkaç saat gibi) Hasta yeni gülüşünü beğenirse tedavisine başlanır.

Nullam euismod commodo

İmplant

Tanım: Uygun anatomic alanlara titanium vidalar yerleştirirerek hastanın kısmi veya total diş eksikliğinin giderilmesidir.

Nullam euismod commodo

Dolgu

Tanım: Dişlerdeki çürüyen bölümün uygun tekniklerle uzaklaştırılmasından sonra biyo-uyumlu materyallerle açıkta kalan dokunun kapatılmasıdır.

Nullam euismod commodo

Sterilizasyon

Tanım: Dişhekimliğinde kulanılan, hastayla teması olacak tüm materyallerin üzerindeki mikro organizmaların tamamen ortadan kaldırılması işlemidir.

Nullam euismod commodo

Kanal Tedavisi

Tanım: Çürüme ilerlerse dişin en iç kısmında bulunan pulpa enfekte olur. Ağrı ve şişme olarak ortaya çıkabilir. O zaman damar ve sinir dokusundan oluşan pulpanın çıkarılması gerekir. Kök kanallarına ulaşmak için tasarlanmış aletlerle yapılşan bu amputasyon işleminden sonra da boşalan bu saha yine uygun materyallerle sızdırmaz şekilde kapatılır.

Nullam euismod commodo

Diş Beyazlatma

Tanım: Diş beyazlatma; dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir.

Nullam euismod commodo

Protez

Tanım: Hastanın dişlerinin büyük bölümünü ya da atmamını kaybettiği durumlarda bu eksikliğin giderilmesi için yapılan restorasyonlardır.

Nullam euismod commodo

Seramik Restorasyon

Tanım: Özellikle estetiğin ön planda olduğu restorasyonların vazgeçilmez malzemeleridir. Direk estetik amaçlo olduğu gibi, kısmi diş eksikliğinde de kullanılabilir.

Nullam euismod commodo

Diş Eti Tedavileri

Tanım: Dişeti hastalığının erken döneminde tedavi, dişler üzerindeki eklentilerin (plak ve diştaşı) uzaklaştırılması ve düzgün bir kök yüzeyinin sağlanmasını kapsar. Bu işlem dişetinde iltihaba neden olan bakteri ve irritanların uzaklaştırılmasını sağlar. Genellikle bu tedavi, dişetinin tekrar dişe adaptasyonu veya dişetinin büzülerek cebin elimine olması için yeterlidir. Dişeti hastalığının erken döneminde vakaların çoğunluğunda, diştaşı temizliği, plağın uzaklaştırılması ve düzgün bir kök yüzeyinin sağlanmasını takiben günlük etkin ağız bakımı başarılı bir tedavi için yeterlidir. Daha ilerlemiş vakalar cerrahi tedaviyi gerektirebilir.

Nullam euismod commodo

Bonding

Tanım: Bonding dişte hasara neden olmadan, bir malzemenin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Hastada dişlerin arasındaki küçük aralıklar, küçük şekil bozuklukları bulunduğunda, dişler kesilmeden bonding malzemesi kullanılarak, dişlerin üzerine ilaveler yapılır.

©2016 Enis Erbas Dental Klinik